BVP vidusskola

Vispārējā izglītība

Profesionālā izglītība

Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas jaunumi

Sēļu ēdienu degustācija

1 IMG 1945       Ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Vieniem tas ir cerību laiks, citiem ilgas pēc brīnuma piepildīšanās, bet kādam citam tas ir gaismas atnākšanas laiks. Bebrenes pagasta pārvaldes vadītāja Benita Štrausa uzaicināja Dvietes palienes atbalstītājus sagaidīt šo laiku Bebrenes pagasta „Gulbjos”, degustējot sēļu ēdienus. Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas audzēkņi un skolotājas Ērika Naglinska un Anita Jakubāne pagatavoja šos ēdienus.

        Sākumā tika izveidotas degustācijas grupas. Tad dažādu konkursu veidā visi pasākuma dalībnieki aktīvi iesaistījās degustācijā. Daudziem no viņiem bija pazīstami šie bērnības dienu ēdieni, bet bija arī tādi, kuri pirmo reizi garšoja sēļu ēdienus: rudzu miltu pankūkas ar speķa mērci,rāceņu zupu, maizi ar speķi, zirņu pikas, krāsnī ceptus kartupeļus ar siļķu mērci, kartupeļu biezeni ar speķi un sēņu salātiem, kartupeļu klimpas ar speķa mērci, auzu pārslu ķīseli, krāsnī ceptus ābolus un upeņu klimpu zupu. Arī pašiem dalībniekiem tika dota iespēja pagatavot tradicionālos sarkano bietīšu salātus, kurus savā laikā godos gatavoja mūsu vecmāmiņas. Gan aveņu tēja, gan siers, gan pašmāju vīns iederējās šajā ēdienu degustācijas brīdī.

        Ar patiesu sajūsmu pasākuma dalībnieki, tā vadītāji un ēdienu gatavotāji noslēgumā saņēma balvas. Visi bija gandarīti par radīto iespēju tuvāk iepazīties ar sava novada tradicionālo virtuvi.

Lorija Kaminska un Rita Žagata

2 IMG 1959

3 IMG 1949

4 IMG 1961

5 IMG 1947

6 IMG 1963

7 IMG 1967

8 IMG 1948

9 IMG 1979

10 IMG 1985

11 IMG 1970

12 IMG 1990

13 IMG 1992