BVP vidusskola

Vispārējā izglītība

Profesionālā izglītība

Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas jaunumi

Uz Lietuvu pēc sulām

PA130011       Sagaidījuši, kad lapas kokiem viskrāsainākās un salasītie āboli vissulīgākie, mēs, 1. – 4. kursa audzēkņi, kopā ar audzinātāju Ēriku devāmies ekskursijā pie mūsu kaimiņiem lietuviešiem. Ekskursijas pamatuzdevums – aplūkot un izpētīt sulu spiešanas fabriku Anīkščos.

      Mūs sagaidīja ļoti smaidīgs un atsaucīgs sulu spiešanas darbu vadītājs, kurš sīki un smalki izstāstīja un nodemonstrēja, kā tiek izspiesta sula. Jaunās iekārtas, ko viņi iegādājušies, ļoti atvieglo darbu – dienā gadās izspiest sulu pat no vairāk nekā 1000 kg ābolu! Izspiestā sula uzreiz tiek izkarsēta un safasēta. Process – ātrs un kvalitatīvs. Fabrikas īpašnieks izrādīja mums savus ābeļu dārzus, noliktavu telpas, kur āboli vakuuma kamerās tiek saglabāti līdz pat jūnijam, kā arī uzdāvināja katram no mums garšīgas, pašu gatavotas sulas.

      Pēc jaunu zināšanu iegūšanas un veselīgu sulu nobaudīšanas devāmies tālāk, lai izbaudītu Lietuvas zelta rudeni. Krustu šķērsu izgājām un pievarējām Kukurūzu labirintus, izstaigājām taku, kas izveidota koku galotnēs un stiepjas apmēram 300 metru garumā, sasniedzot pat 21 m augstumu, un ļauj izbaudīt gan pasakainus dabasskatus, gan vēju šalkoņu, gan arī sava veida adrenalīna devu.

       Atpakaļceļā paviesojāmies Zarasu pilsētā, kura vienmēr savus viesus sajūsmina ar plašo ezeru un burvīgajām saules spēlēm tā viļņos, ko tagad ļoti labi var vērot no panorāmas tilta.

      Tuvojoties Latvijai, iebraucām Stelmužē. Tur apskatījām Stelmužes ozolu, kas ir resnākais ozols Lietuvā un viens no vecākajiem visā Eiropā.

      Diena bija saules stariem piepildīta un silta, patīkamām emocijām bagāta un atraktīva. Paldies skolotājai Ērikai par lieliski saplānoto ekskursiju un kursabiedriem - par jautro gaisotni!

Marika un Agnese

PA130003

PA130005

PA130023

PA130028

PA130041

PA130048

PA130053

PA130060PA130062

PA130075