BVP vidusskola

Vispārējā izglītība

Profesionālā izglītība

Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas jaunumi

Medību trofeju izstāde Dvietē

PA260116       Kā panākt, lai pirmdiena ir viena no nedēļas labākajām dienām? Elementāri – nāciet mācīties uz Bebrenes VPV, jo skolotājas šeit ir izdomas bagātas un viņām patīk sagādāt patīkamus pārsteigumus. Nākot uz kārtējo lekciju, līdz pēdējam brīdim skolotāja Anita un skolotāja Ērika mums, 1. – 4. kursa audzēkņiem, neatklāja, kāda būs lekcijas tēma, līdz paziņoja – brauksim uz Dvieti!

       Dvietes vecajā skolā tika atklāta medību trofeju izstāde, kur mednieki no dažādām Latvijas vietām bija atveduši savas labākās trofejas. Pirms to apskates mums bija sarīkota neliela, bet interesantiem stāstījumiem bagāta ekskursija pa veco skolu. Redzējām gan kā dzīvoja, gan kā un kādos skolas solos notika mācības agrākos laikos. Kad nokļuvām līdz trofeju eksponātiem, pirmais mūs pārsteidza stilīgais bebrs ar saulesbrillēm uz acīm. Un tas vēl bija tikai sākums, jo tālāk apskatījām gan pārsteidzoša lieluma briežu un aļņu ragus, gan mežacūku ilkņus un dažādu dzīvnieku ādas. Apskates objektu patiešām bija daudz, visi tie bija dažādi un ar savu stāstu. Labāko ragu novērtēšanai bija izveidota arī īpaša komisija, kas pēc dažādiem kritērijiem noteica labāko trofeju īpašniekus, kuri tika īpaši godināti noslēguma ballē. Izstāde patiešām bija interesanta un izzinoša. Un ne tikai mums, topošajiem pavāriem un ēdināšanas pakalpojumu speciālistiem, bet arī pieredzējušiem medniekiem.

        Pēc izstādes apmeklējuma pabijām arī vīnogu selekcionāra Paula Sukatnieka “Apsītēs”, kur mums tika dota iespēja apskatīt māju un tajā izvietoto senlietu ekspozīciju. Un, pāri ceļam ieraudzījuši strausus, paciemojāmies arī tur. Strausu īpašnieks mūs draudzīgi uzņēma, izvadāja pa savu saimniecību un dalījās savā pieredzē un stāstos par šo nelidojošo putnu audzēšanu.

PA260117

PA260121

PA260122

PA260127

PA260128

PA260130

PA260133

PA260140

PA260154

PA260159

PA260162