BVP vidusskola

Vispārējā izglītība

Profesionālā izglītība

Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas jaunumi

Bebrenes VP vidusskolas jaunietis Ilmārs Mežaraups 7. Jauniešu Saeimas deputāts

bilde01       2017. gada 21. aprīlī uz septīto sasaukumu sanāca Jauniešu Saeima. Saeimas namā pulcējās 93 jaunieši. Savu skolu pasākumā pārstāvēju arī es, Bebrenes VP vidusskolas skolēns Ilmārs Mežaraups. Mums šajā dienā bija iespēja iepazīt parlamenta ikdienas darbu - likumu izstrādes procesu komisijās un Saeimas sēdēs. Šī gada projekta centrālā tēma bija izglītība. Pasākuma dalībnieki tika aicināti iesniegt idejas izglītības pilnveidei Latvijā.

       Jauniešu Saeimas plenārsēdes vadīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Mēs, jaunie parlamentārieši, devām deputāta svinīgo solījumu un apstiprinājām deputātu mandātus, kā arī izveidojām nozaru komisijas, kurās izstrādāja četru deklarāciju projektu galīgās redakcijas.

       Es piedalījos Eiropas lietu komisijas deklarācijas “Par studiju veicināšanas iespējām” izstrādē, Saeimas deputātes Lolitas Čigānes vadībā. Priecēja tas, ka Lolita Čigāne mūs atbalstīja aktīvi iesaistījās diskusijās ar mums, jauniešiem, kuri ir gatavi piedāvāt savu skatījumu uz dažādām problēmām un aktīvi līdzdarboties to risināšanā.

       Sanākot uz jauniešu parlamenta otro sēdi, mēs apspriedām sagatavotos deklarāciju projektus, aktīvi debatējām par tiem un lēmām par deklarāciju apstiprināšanu. Pavisam drīz mūsu idejas nonāks uz visu Saeimas deputātu darba galdiem.

       Ināra Mūrniece atzina, ka mūsu debates ir bijušas ļoti kvalitatīvas un saturīgas, un topošie politiķi pārspēja pat pašreizējos deputātus ar spēju cienīt citu viedokļus un būt pieklājīgiem.

      Noklaudzinot āmuru, sēdes vadītāja paziņoja, ka 7. Jauniešu Saeimas darbs ir beidzies.

      Uz tikšanos nākamgad!

Ilmārs Mežaraups,

10.klase,

Bebrenes VP vidusskola

bilde02

bilde03

bilde04

bilde05

bilde06